Pomianowski i jego ludzie blokują uchwalenie planu przestrzennego dla Kazimierza

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Plan przestrzennego dla Kazimierza , to niekończący się temat . Mieszkańcy nie będący uprzywilejowani znają  problem od dziesięcioleci.

Ostatnio głośno zrobiło się  o Planie  po lutowej sesji Rady Miejskiej , gdzie burmistrz Pomianowski oskarżył  Andrzeja Pisulę i  jego zastępcę , Krzysztofa Wawra   o nielegalne działania, które spowodowały „przepchnięcie” moich… działek w Planie .

Zapowiedź powyższego  była  znana od dawna  na "Kazimierz Komentuje " -, profilu lokalnej sitwy, który znalazł się obecnie -niestety -  na "Powązkach" . O tym napiszę w niedalekiej przyszłości.

Pomianowski , i jego ludzie, plus - niestety -  Konserwator Kopciowski - z chirurgiczną precyzją dokonywali rzeczy, które nie siniały się przeciętnemu zjadaczowi chleba. Wspólnie i w porozumieniu uwalili mpzp dla Kazimierza.

W tej sprawie  powołana została - na mój wniosek- specjalna komisja w ramach Komisji Rewizyjnej , która ma  zbadać „przekręty” Pisuli i Wawra, co sugerował Pomianowski .

Pod lupę zostanie wzięte także całe spektrum procedowania planów w latach 2004- 2020 . Mimo obstrukcji w wyjaśnieniu sprawy radnych Pomianowskiego , mam nadzieję , że końcowo społeczność naszej gminy otrzyma odpowiedź na nurtujące od lat mieszkańców pytania. Na przykład. Dlaczego to wszystko tak długo trwa, i dlaczego akurat niektórzy mogą więcej...

Deklarację pomocy - to taki chichot losu - w powyższej sprawie złożył Marcin Świderski, przedsiębiorca, handlarz nieruchomości były radny, a  obecnie wiceprezes SKiP ( Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców ) w Kazimierzu Dolnym.

Zachęcam również czytelników do składania swoich wniosków dla  Komisji  – postaramy wziąć je pod uwagę .   

W sprawie planu przestrzennego  Prokuratura Rejonowa w Puławach w lipcu tego roku – po czynnościach sprawdzających - wszczęła śledztwo, które toczy się w kierunku art. 231 kk.

Zapewniam wszystkich ,że po zakończeniu toczących się postępowań ( prokuratorskich i Komisji ) upublicznię wszystkie istotne okoliczności mające znaczenie w sprawie planów przestrzennych w naszej gminie , w tym roli  burmistrzów w obstrukcji.

Ujawnię osoby, które przyczyniły się do blokowania procedury planistycznej w tym  uchwalania planów.

Na tym etapie mogę Państwa zapewnić , że będzie to dla  niektórych obywateli prawdziwy  wstrząs.

To co mogę upublicznić  zamieszczam poniżej – w załącznikach do pobrania.

Pisma to  jedynie małe „czekadełko”...

Zamieszczam również postanowienie LWKZ w Lublinie  z 3 września br., nieuzgadniające mpzp  dla Kazimierza. To właśnie jedno z "działań" burmistrza Artura Pomianowskiego i jego ludzi. Zachęcam do uważnego wczytania się w dokument.

J.K

wkz1

wkz2

wkz3

wkz4

 wkz5

 

Czytany 2919 razy

Komentarze

+3
#60 baart 26-09-2020 17:51
Cytuję S.R.:
@ obserwator napisał
:"Mam tu na myśli działkę 48/1 i jej sposób odrolnienia to czysty kryminał. Korupcja układy w pełnej krasie. Tyle tylko , że wszystkie przestępstwa z okresu 1998 -2003 dawno się przedawniły. "

@ Bilski też napisał:
"@obserwator tak mydlić oczy możesz tylko ludziom, którzy nie znają układów w KD. "

To teraz obaj odpowiedzcie:
Czy działki sasiadujace z 48/ 1 są budowlane. ?. Jeśli nie, to dlaczego nie ?niektóre są , inne nie są - nie znam odpowiedzi na pytanie dlaczego choć podejrzewam, że jakaś grupa blokowała możliwość budowy na działakch nienależących do tej grupy
-2
#59 emerytka 26-09-2020 07:06
Cytuję Bilski:
Tym razem dojenie @januszowi nie wyszło. Chciał być rozdającym karty a został chłopcem od tasowania. Cieszę się @janusz że tak bronisz krajobrazu. Myślę że uzasadnienie konserwatora jest dla ciebie satysfakcjonujące. Chyba nie pozwolisz zakłócić kazimierskiego krajobrazu jakimiś budowlami na swych działkach? A i Krzysio i Romana no i Pniewski pewnie też się radują. Nic pięknego krajobrazu na Górach nam nie zakłuci :)

@chłop z okala widać z kozą na mózg się zamienił. Działka 48/1 należała od lat 90tych do Pana Kozłowskiego, który w radzie miasta nie zasiadał.
Przepraszam kozę za obrazę. Chłop z okala mózgu nie ma.


Panie @Bilski pan Kowalski ma rację z planem przestrzennym . W latach 90 działka zanim właścicielem stał się pan Kozłowski, należała do pani wieloletniej pani sekretarz Gminy Kazimierz Dolny.
+1
#58 Stanisław 25-09-2020 21:57
Chłopie plewy już odrzuciłem dawno ,jako rolnik powinieneś to wiedzieć.Nawrać się nie muszę
-5
#57 chłop z Okala 25-09-2020 00:22
Cytuję Stanisław:
Brawo Bilski ja też mam dokładnie to wrażenie złodziej krzyczy łapać złodzieja,pismo konserwy dokładnie obnaża sposób działania Trójcy z gór odwracanie kota ogonem ,sami kombinują z planem ale ubierają się w szatki pokrzywdzonych .Jeszcze raz szacun.


Kołtun, nawet z dużymi pieniędzmi i układami, pozostanie zawsze kołtunem, drogi Stanisławie. Czas jest bliski odzielenia ziarna od plew. Nawróciłeś się już?
+1
#56 Stanisław 24-09-2020 22:11
Brawo Bilski ja też mam dokładnie to wrażenie złodziej krzyczy łapać złodzieja,pismo konserwy dokładnie obnaża sposób działania Trójcy z gór odwracanie kota ogonem ,sami kombinują z planem ale ubierają się w szatki pokrzywdzonych .Jeszcze raz szacun.
-1
#55 S.R. 24-09-2020 14:35
Ja, pytałem :
"To teraz obaj odpowiedzcie:
Czy działki sasiadujace z 48/ 1 są budowlane. ?. Jeśli nie, to dlaczego nie ?"

Odpowiedział @ Bilski / dzięki/:
"
"Nie jest. Dlaczego? Są to są subiektywne/obiektywne oceny ludzi którzy tworzą plan. Mają na to wpływ lokalne grupy interesów: grupa Pniewskiego, grupa Kowalskiego, grupa Adamskiego organizacje ekologiczne. Patrz Okale. Jak masz działkę budowlaną to kolejnej nie chcą zrobić budowlanej. Dlaczego? Bo uważają, że tam ma być korytarz ekologiczny. Może działki @janusza to też korytarz ekologiczny?"

hmm. Plan tworzony jest w oparciu o studium. Nie może on zawierać treści, które nie są w studium zawarte.

Panie Ryszardzie Rybczyński. Jeżeli już , pańska Komisja ma przesledzić tryb uchwalenia planu, to NIEODZOWNYM będzie poznanie WSZYSTKICH UZGADNIACZY majacych wpływ na treść Studium a nastepnie skonfrontowć treść studium z ostatecznym planem.

ps. Pamietam, jak mieszkaniec Okala pracujacy w Norwegii i @ Miećmierzanka przyklaskiwali budowie sadzac, że Oni bedą mogli. Pamiętam, jak mnie OBSOBACZALI w swoich komentarzach. Co napisza dzisiaj czytając @ Bilski : "
""Nie jest. Dlaczego? Są to są subiektywne/obiektywne oceny ludzi którzy tworzą plan. Mają na to wpływ lokalne grupy interesów: grupa Pniewskiego, grupa Kowalskiego, grupa Adamskiego organizacje ekologiczne. Patrz Okale. Jak masz działkę budowlaną to kolejnej nie chcą zrobić budowlanej. Dlaczego? Bo uważają, że tam ma być korytarz ekologiczny. "
+2
#54 Bilski 24-09-2020 13:30
Cytuję S.R.:
@ obserwator napisał
:"Mam tu na myśli działkę 48/1 i jej sposób odrolnienia to czysty kryminał. Korupcja układy w pełnej krasie. Tyle tylko , że wszystkie przestępstwa z okresu 1998 -2003 dawno się przedawniły. "

@ Bilski też napisał:
"@obserwator tak mydlić oczy możesz tylko ludziom, którzy nie znają układów w KD. "

To teraz obaj odpowiedzcie:
Czy działki sasiadujace z 48/ 1 są budowlane. ?. Jeśli nie, to dlaczego nie ?


Nie jest. Dlaczego? Są to są subiektywne/obiektywne oceny ludzi którzy tworzą plan. Mają na to wpływ lokalne grupy interesów: grupa Pniewskiego, grupa Kowalskiego, grupa Adamskiego organizacje ekologiczne. Patrz Okale. Jak masz działkę budowlaną to kolejnej nie chcą zrobić budowlanej. Dlaczego? Bo uważają, że tam ma być korytarz ekologiczny. Może działki @janusza to też korytarz ekologiczny?
+3
#53 Z miasta 24-09-2020 10:15
Cytuję S.R.:
@ obserwator napisał
:"Mam tu na myśli działkę 48/1 i jej sposób odrolnienia to czysty kryminał. Korupcja układy w pełnej krasie. Tyle tylko , że wszystkie przestępstwa z okresu 1998 -2003 dawno się przedawniły. "

@ Bilski też napisał:
"@obserwator tak mydlić oczy możesz tylko ludziom, którzy nie znają układów w KD. "

To teraz obaj odpowiedzcie:
Czy działki sasiadujace z 48/ 1 są budowlane. ?. Jeśli nie, to dlaczego nie ?

A to dlatego że brak układów jest .To samo jest na Okalu wybrańcy są uprzywilejowani.
+1
#52 S.R. 24-09-2020 09:31
@ obserwator napisał
:"Mam tu na myśli działkę 48/1 i jej sposób odrolnienia to czysty kryminał. Korupcja układy w pełnej krasie. Tyle tylko , że wszystkie przestępstwa z okresu 1998 -2003 dawno się przedawniły. "

@ Bilski też napisał:
"@obserwator tak mydlić oczy możesz tylko ludziom, którzy nie znają układów w KD. "

To teraz obaj odpowiedzcie:
Czy działki sasiadujace z 48/ 1 są budowlane. ?. Jeśli nie, to dlaczego nie ?
0
#51 Bilski 24-09-2020 07:40
@obserwator tak mydlić oczy możesz tylko ludziom, którzy nie znają układów w KD. Po Twoich komentarzach widać że należysz do grupy interesów związanej z @januszem. Bronisz go i za każdym razem przy nim obstajesz. Może to Ty @janusz zmieniasz co chwilę konta? Ja poparłem moje argumenty konkretnym cytatem, który jasno mówi o popełnieniu przestępstwa przy odralnianiu działki 'Góry 655/6' a ty tylko strzępisz język utartymi frazesami, które nie mają poparcia ani w załączonym piśmie ani w rzeczywistości. Nie patrz na całą sprawę z Gór gdzie mieszka twój lider tylko popatrz na to z góry, całościowo a zobaczysz jaka machloja wyszła na jaw.

Dodaj komentarz